موسسه طراحان فردای دیگر

برگزارکننده کنفرانسها، کنگره ها و سمینارها و نمایشگاههای ملی و بین المللی

با پیشرفت بشر و تحولات جدید در فناوری اطلاعات و ارتباطات، جوامع انسانی به سوی جامعه اطلاعاتی وجامعه دانایی محور حرکت میکنند. در جامعه دانایی محور، آنچه سبب ایجاد مزیت میشود، مهارتهایی است که دانش و اطلاعات را با کارایی به خدمات و کالاهای نو و ابتکاری تبدیل میکند. باگذشت زمان، همانطورکه نقش اطلاعات و دانش در افزایش بهره وری جوامع مهمتر میشود، توسعه نیز بیشتر جنبه نرم افزاری پیدا می کند و مسایلی مانند آموزش و تربیت نیرویانسانی متناسب با نیازهای زمان، بیشتر مورد توجه دولتها قرار می گیرد.

لذا موسسه طراحان فردای دیگر در راستای نیاز کشور به ارتقای بستر فناوری اطلاعات و لزوم آموزش و فرهنگ سازی در این حوزه، همچنین حرکت به سمت چشم انداز تدوین شده خود که همانا “ تولید علم وتربیت نیروی جوان، متعهد و متخصص در کشور و فراگیر نمودن آموزشهای تخصصی درجهت کارآفرینی” و “افزایش شایستگی کارکنان با آموزش های تخصصی”می باشد؛ از سال ۱۳۸۲ در چند دپارتمان تخصصی با برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و عمومی ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان و همچنین کارشناسان ، مدیران و کارکنان سازمان ها و ارگان ها آغاز به کار نموده است. این موسسه در بخش دانشجویی خود با همکاری نهادها و سازمانهایی همچون بسیج دانشجویی، جهاد دانشگاهی، انجمنهای علمی و … در دانشگاهها فعالیت نموده است و همچنین تاکنون در بخش سازمانی خود با ۸۵ شرکت و سازمان دولتی و خصوصی همکاری آموزشی داشته است. این موسسه تمام تلاش خود را بر آن داشته است تا بتواند با آموزشهای تخصصی افرادی حرفه ای را به سازمانها، ارگانها، مراکز صنعتی و ….. تربیت و معرفی نماید.

شایان ذکر است در این مجموعه تاکنون 3200 دوره آموزشی برگزار گردیده است که طی آن 47۰۰۰ نفر در دوره های مختلف شرکت نموده اند و همچنین حدود ۱۲۰ عنوان جزوه عمومی و تخصصی به صورت مکتوب و دیجیتال تدوین و تالیف نموده است. این موسسه تا کنون 6 جشنواره و نمایشگاه ملی را برگزار و در بیش از ۱۵ کنفرانس، سمپوزیوم و همایش مشارکت اجرایی داشته است. ضمنا موسسه با ارتباطات خود که از یک سو دانشگاهها و به طبع آن اساتید ودانشجویان و از سوی دیگر صنعت می باشد توانسته تا کنون در ۱۴ رشته هسته های علمی و تحقیقاتی تشکیل و بیش از ۱۰۰ عنوان پروژه پژوهشی و تحقیقاتی را به انجام برساند و در حال حاضر نیز مدیریت و اجرای سمینارها و کارگاه های آموزشی هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث و ششمین کنفرانس سلامت الکترونیک  را بر عهده گرفته است.

نظرات