سالن خواجه نصیر مرکز همایش های صدا سیما

تالار خواجه نصیر با ظرفیت ۴۹۱ صندلی از سالنهای مرکز همایشهای صدا و سیما می باشد.

مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما مجموعه تالار و مرکز همایشی در تهران است که درون محوطه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در جام جم خیابان ولیعصر قرار دارد و وابسته به این سازمان است. نام این مجموعه در انگلیسی IICC است که سرواژه IRIB Int’l. Conference Center است. طراحی این مرکز در سال ۱۳۳۷ انجام شد اما افتتاح آن تا سال ۱۳۷۴ به طول انجامید.

با توجه به پيش بيني‌هاي انجام گرفته و با بهره جوئي از بهترين تجهيزات، مركز همايشهاي بين المللي صدا و سيما تاكنون مجري برگزاري شمارمتعددي همايش در سطح كشوري و بين المللي بوده .مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما به عنوان مجهزترین و گسترده ترین مجموعه تالارهای سمیناری کشور با ایجاد محلی امن و راحت برای برقراری ارتباطات مفید بین سازمانی و اشاعه فرهنگی در جوامع بین المللی پذیرای مدیران و کارشناسان روابط عمومی های کلیه ارگانها و سازمان های مختلف داخلی و خارجی بوده و با بکارگیری ابزاری مدرن همیشه بهترین ها را برگزار مي نماید.

تالار خواجه نصیر در دو طبقه ،طبقه مرکزی دارای ۴۹۱ صندلی در ۱۴ ردیف و دو بالکن شرقی وغربی در بالای آن دارای ۱۴۶ صندلی در ۶ ردیف می باشد که از کل تعداد صندلی ها ۴۶۸ صندلی مجهز به گوشی برای شنیدن ترجمه ها و ۱۸۴ صندلی مجهز به میکروفن کنفرانس به منظور استفاده اعضای اصلی در نظر گرفته شده است. ازین تعداد صندلی ها ۱۵ صندلی مخصوص VIP در ردیف اول در نظر گرفته شده است. علاوه براین تعداد حداکثر تا ۹ صندلی امکان قرار گیری در روی سن این تالار را دارد که قابل استفاده برای هیات رئیسه میباشد.

ویژگی های تالار:

دارای امکان ترجمه همزمان توسط گروه مترجمین تا شش زبان زنده دنیامی باشد .
دارای اینترنت وایرلس و اینترنت کابلی .
مجهز به پنج دوربین کنترلی ثابت که قابل ارتقاء تا هفت دوربین بصورت پرتابل و پخش انواع فرمت های آنالوگ و دیجیتال می باشد .
ضبط با فرمت های BETACAM-DVD-DVCAM-HARD، سیستم صوتی میکسر با صدای حرفه ای قابلیت سرویس دهی به گروه های اجرایی از جمله موسیقی، تئاتر، کنسرت و غیره را در سنی به مساحت مفید ۱۴۷ مترمربع دارد .
قابلیت پخش منابع تصویری سخنرانان از طریق اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور و یا از طریق ال ای دی ۱۸ متر مربعی ،امکان برقراری ارتباط با نودال پخش صداوسیما برای پخش زنده کلیه برنامه ها و دیگر مراکز استانها ارسال و دریافت از خارج کشور .
امکان ضبط مصاحبه های تلویزیونی و رادیویی با ۲ استودیو رادیویی و یک استودیو تلویزیونی مجهز به امکانات حرفه ای برای ضبط، دوبلاژ و پخش زنده .
امکان اجرای نورپردازی حرفه ای شامل فالو ولیزر شو .
قابلیت نصب و بهره برداری یکدستگاه نوت بوک روی تریبون ویک دستگاه PC دراتاق کنترل .
قابلیت نصب LCD روی میز هیات رئیسه به تعداد سه نمایشگر .
قابلیت برقراری سرویس ویدئو کنفرانس .
قابلیت گل آرایی تا ۹ سبد گل روی سن تالار و یک سبد روی تریبون .

نورپردازی پروژکتور WiFi
ظرفیت: 491 نفر

نظرات